Nieruchomości szkolenia

Narzędzia w pracy pośrednika – analiza wartości nieruchomości przyjmowanych do obrotu

Często zastanawiamy się czym tak naprawdę różni się wartość nieruchomości od ceny i jak to jest możliwe, że są one zupełnie inne. Aby zrozumieć różnicę, jaka występuje między wartością nieruchomości a ceną, za jaką sprzedajemy lub kupujemy daną nieruchomość należy poznać kilka podstawowych zagadnień, które w łatwy sposób pomogą nam poznać tą tematykę. Na szkoleniu postaramy się w jak najprostszy sposób zaprezentować Państwu zagadnienia związane z analizą wartości nieruchomości.

 

Szkolenie skierowane do:

 • licencjonowanych zarządców, pośredników i rzeczoznawców majątkowych
 • agentów nieruchomości
 • administratorów
 • wszystkich zainteresowanuch tematyką
   
formularz (doc)
 1. Wartość nieruchomości a cena nieruchomości.
 2. Wartość rynkowa, wartość odtworzeniowa, wartość dochodowa, wartość bankowa. Różne aspekty podejścia do analizy wartości nieruchomości.
 3. Analiza wartości nieruchomości - podejście rzeczoznawcy, podejście pośrednika, podejście analityka bankowego, podejście inwestora.
 4. Ocena stanu prawnego i stanu faktycznego nieruchomości.
 5. Analiza dokumentów nieruchomości przyjmowanej do obrotu – jakie dokumenty należy analizować, na co zwrócić szczególną uwagę.
 6. Analiza stanu faktycznego (teren nierówny, teren podmokły, stanowiska archeologiczne, itp.)
 7. Analiza porównawcza cen: transakcyjnych i ofertowych. Badanie czasu sprzedaży nieruchomości podobnych.
 8. Case study: przykłady błędów w oszacowaniu wartości (ceny ofertowej) nieruchomości – konsekwencje tego rodzaju pomyłki.
   

Joanna Lebiedź licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Z rynkiem nieruchomości związana nieprzerwanie od 1988 roku. Autorka wielu analiz rynku nieruchomości i publikacji prasowych cyklicznie ukazujących się w liczących się tytułach prasowych. Autor i trener licznych szkoleń dla sektora nieruchomości odbywających się na terenie całego kraju. Laureat wielu nagród i wyróżnień za działalność zawodową oraz pracę na rzecz środowiska zawodowego.