Nieruchomości szkolenia

Proces inwestycyjno-remontowy nieruchomości

Jak rozpocząć proces inwestycyjno-remontowy, co należy zrobić kiedy i jakiej kolejności – to dowiecie się na szkoleniu. Czyli jak wygląda teoria w praktyce ?

 

Szkolenie skierowane do:

Szkolenie adresowane jest do osób zajmujących się rynkiem nieruchomości pragnących poznać system i działanie procesu inwestycyjno-remontowego w życiu codziennym zarządzanych nieruchomości.

- Zarządców nieruchomości

- Pośredników w obrocie nieruchomościami

- Rzeczoznawców majątkowych

 

Cel szkolenia

Szkolenie jest próbą wyjaśnienia kto i dlaczego inwestuje w nieruchomości. Ponieważ jest to na ogół duży wydatek finansowy, niezwykle ważna jest umiejętność przetworzenia przygotowanej strategii w politykę inwestycyjną. Zaś ryzyko inwestowania w nieruchomość to złożony problem, w rozwiązywaniu którego trzeba uwzględnić cały proces inwestycyjny.
Ocena efektywności inwestycji to pierwszy krok procesu pozwalający na podjęcie odpowiednich decyzji.

Program szkolenia ma na celu przybliżenie w jaki sposób przygotować i zaplanować kolejne fazy oraz wykonać realizację proces inwestycyjno- remontowego.


Program szkolenia

1. Klasyfikacja inwestycji

2. Fazy procesu inwestycyjnego

3. Zarządzanie procesem inwestycyjnym

4. Rola inwestora w procesie

5. Zwieranie Umowy w procesie inwestycyjnym

6. Cykl życia procesu inwestycyjnego w ujęciu budowlanym

7. Faza wstępna cyklu inwestycyjnego

8. Faza przygotowawcza procesu inwestycyjno-remontowego

9. Faza administracyjno-prawna

10. Realizacja robót

11. Oddanie do użytkowania

W trakcie szkolenia omówmy kolejne fazy procesu:

- wstępna ocena,

- analiza,

- negocjacje,

- zatwierdzenie i realizacja.

Prowadzący szkolenie:


Piotr Machałowski, (licencja zawodowa zarządcy nieruchomości nr 11729). Z rynkiem nieruchomości komercyjnych związany od ponad 16 lat. Z wykształcenia ekonomista. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał miedzy innymi w: Pepsico Poland, Citibank, Bank Handlowy, BPH TFI, Cushman & Wakefield Polska, gdzie zarządzał nieruchomościami. Specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych. Aktywnie działa jako Członek Zarządu PFSZN - Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych oraz członek Polskiego Stowarzyszenia IREM - Institute of Real Estate Management. Jest Licencjonowanym Zarządcą Nieruchomości i posiada międzynarodowy certyfikat CPM - Certified Property Manager.
 

formularz (doc)