Nieruchomości szkolenia

Wyłączność – a egzekucja zapłaty wynagrodzenia. Przykłady orzecznictwa sądowego

CEL SZKOLENIA:

Na szkoleniu zaprezentujemy zagadnienia związane z podpisywaniem umowy z klauzulą wyłączności oraz z problemami egzekucji zapłaty, które jej towarzyszą. Przedstawimy zapisy, które powinny się znaleźć w takiej umowy oraz takie które są niedozwolone. Omówimy sposoby prawne zabezpieczenia pośrednika przed utratą wynagrodzenia.

 

DLA KOGO:

  • pośrednicy w obrocie nieruchomościami;
  • agenci nieruchomości;
  • pracownicy biur obrotu nieruchomościami;
  • wszyscy zainteresowani tematyką.
formularz (doc)


1. Umowa wyłączna. Wprowadzenie – podstawowe różnice pomiędzy umową wyłączną a umowami „otwartymi”. Korzyści pośrednika, korzyści klienta. Pozyskiwanie umów na wyłączność. Problemy, zastrzeżenia, praktyczne wskazówki.


2. Charakter umowy o pośrednictwo na wyłączność, uwarunkowania prawne, zapisy obligatoryjne, zapisy zwyczajowe, zapisy „bezpieczne”, zapisy konieczne, zapisy niedozwolone, klauzule abuzywne.


3. Umowa na wyłączność. Zabezpieczenie pośrednika. Prawidłowa konstrukcja umowy wyłącznej. Klauzule abuzywne w umowach na wyłączność. Przykłady konstrukcji dającej gwarancję bezpieczeństwa otrzymania wynagrodzenia


4. Case study. Orzecznictwo sądowe, UOKiK a wyłączność. Przykłady powoływania się na klauzule abuzywne w orzecznictwie, oraz praktyczne zastosowanie rejestru klauzul w orzecznictwie sądowym.

Joanna Lebiedź licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Z rynkiem nieruchomości związana nieprzerwanie od 1988 roku. Autorka wielu analiz rynku nieruchomości i publikacji prasowych cyklicznie ukazujących się w liczących się tytułach prasowych. Autor i trener licznych szkoleń dla sektora nieruchomości odbywających się na terenie całego kraju. Laureat wielu nagród i wyróżnień za działalność zawodową oraz pracę na rzecz środowiska zawodowego.